„Kobieta, która zwycięża…” // FOTORELACJA

„Kobieta, która zwycięża…” to kolejna konferencja, która w dniach 17-18 czerwca 2016r. odbyła się w naszym zborze. Zorganizowana przez kobiety dla kobiet.

Wykłady prowadziły:  Jagoda Markiewicz i Agnieszka Piekarska. Pięknym śpiewem autorskich piosenek wzruszyła wiele serc Estera Pańczak. Świadectwem swojego życia podzieliła się także z nami Irmina . Wiele z nas mogło utożsamić swoją historię życia z jej historią. Część uczestniczek konferencji prawdopodobnie pierwszy raz usłyszała o Bogu i Jego wielkości. Dla innych było to przypomnienie, a może też utwierdzenie, że w NAJWYŻSZYM nasza siła. Każda z nas na pewno usłyszała, że zwycięża ta kobieta, która ufa PANU, trzyma się wartości JEGO Królestwa.Kobieta, która umie zwyciężać wie do Kogo należy, trwa w Chrystusie. Taka kobieta wie, że toczy się walka między Królestwem ciemności a Królestwem światłości, jednak  wie do kogo się zwracać, aby zwyciężać.

Agnieszka Piekarska w swoim wykładzie, tematem którego było i jest jej osobiste życie wyraźnie nam przedstawiła obraz życia w świecie bez Boga. Życia, w którym ciągle jesteśmy poddawane negatywnej ocenie: męża, szefa, dziecka, przyjaciółki, nauczyciela, partnera, lekarza – którzy w różnych okolicznościach podkreślają, że jesteśmy fatalne, nie nadajemy się do wielu rzeczy, źle wychowujemy, brak nam wiedzy itd. Ostatecznie zaczynamy same w to wierzyć. Te osoby to tzw. fałszywi jurorzy naszego życia. Istnieje jednak taki JUROR, który zna nas, zna nasze myśli, a nawet wie, co pomyślimy zanim my same sobie to uświadomimy. Ten JUROR to BÓG. Agnieszka podkreślała, abyśmy dały Bogu szansę, abyśmy dowiedziały się, co tak naprawdę ON myśli o nas. Bóg nie chce naszych przyklejonych uśmiechów, nie chce abyśmy zakładały maski, abyśmy były tymi, którymi nie jesteśmy.

Nie udawaj! Nie chowaj się, przyjdź do NIEGO i dowiedz się jaką jesteś wartością w JEGO oczach – ZWYCIĘŻAJ! Możesz opierać swoje życie na tym , co inni mówią, ale masz wybór – możesz opierać się na tym, co BÓG mówi o Tobie. Może doświadczyłaś tego, że nauczyciel powiedział – jesteś głupia, ale BÓG mówi – JESTEŚ WYJĄTKOWA. Może przyjaciółka była nielojalna wobec Ciebie? BÓG NIGDY NIE WYSTAWI CIEBIE DO WIATRU. Może usłyszałaś od partnera, męża, że nic już dla nich nie znaczysz, ale Bóg mówi – JESTEŚ DLA MNIE WSZYSTKIM. Może lekarz powiedział, że jest w Tobie defekt, ale BÓG mówi – JESTEŚ KOMPLETNA W KAŻDYM CALU. Czy jesteś gotowa JEMU uwierzyć i spróbować pomyśleć o sobie tak, jak ON myśli o Tobie?

Zachęcam – spróbuj!

W Chrystusie jesteśmy doskonałe, w NIM mamy zwycięstwo. Spędzaj z Bogiem czas codziennie, a dowiesz się jak cenną jesteś. To jest Twoje i moje zwycięstwo. Słowa piosenki Estery mają wielki sens i niech będą naszym kierunkiem: […] cóż jest warte życie, gdy nie ma CIEBIE obok mnie, ile można gonić za rzeczami, które tak szybko tracą sens […]

Agnieszka Świercz

Dziękujemy  wszystkim,  którzy pomogli w organizacji i w różnorodny sposób wspierali tę konferencję. Grażynie Witkowskiej za księgowość, Oli Polakowskiej za otwartość i dyspozycyjność, Pauli Polakowskiej za wsparcie duchowe, Sylwii Downarowicz–Pokorzyńskiej  za zaangażowanie, przygotowanie kawiarenki, zakupy… Magdzie i Marcie (koleżanki Sylwii), Anecie Kulczyńskiej za pomoc w dekoracji stołów… Bogdanowi Pilichowskiemu za bukiety jaśminu, które były uzupełnieniem do pięknie wykonanych obrazów przez Agnieszkę Miszkę. Magdzie Karel za śpiew i uwielbienie Krzysztofowi D. (mąż Sylwii), Mateuszowi Szymańskiemu, Krzysztofowi Kaczmarkowi, Arkadiuszowi Ostrowskiemu, Sławkowi Kulczyńskiemu – za noszenie stołów. Marii Szymańskiej za przygotowanie obiadu i gościnę Jagody i Irminy. Agnieszce Świercz za artykuł…

PONADTO  DZIĘKUJEMY Firmie „Emanuel” Jarka, Krzysztofa i Rafała, która wsparła to wydarzenie finansowo.  Został opłacony obiad dla wszystkich uczestniczek spotkania.

Wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko czyńcie w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego. // Kolosan 3:17